Sanat Kütüphanesi

Kazlıçeşme Sanat’ın bir bölümü olan Sanat Kütüphanesi, binanın üst katında yer alıyor. Bir ihtisas kütüphanesi olarak İstanbul ve Türkiye’de az sayıda örneği bulunan kütüphanelerden biri. Kütüphanenin dekorasyonu, bir sanat kütüphanesine yakışacak biçimde özel olarak tasarlandı.

Resim, grafik, fotoğraf, heykel, mimarlık, tasarım, tekstil, moda, sinema, tiyatro, müzik konularında on binden fazla Türkçe ve yabancı dilde kitap barındıran kütüphane periyodik yayın açısından da zengin.

Kütüphanemizden sanat dallarında lisansüstü çalışmalar (yüksek lisans, doktora) yapanlar, öğretim elemanları, öğretmenler (görsel sanatlar, sahne sanatları), yazarlar, sanatçılar, kurum uzmanları ve güncel basın kartı sahibi gazeteciler yararlanabilmektedir.

Kütüphanede bir program çerçevesinde özel gösterimler, söyleşiler ve mini konserler düzenleniyor. Ziyaretçilere ilham vermek üzere salonun merkezine yerleşen piyano, içinde saklı duran sesleri açığa çıkaracak hünerli elleri bekler durumda. Yanındaki küre ise sanatın evrenselliğini sembolize ediyor.

Her gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet veren kütüphanemizde çay kahve içmek isteyenler için gerekli donanım var. Marmara denizine bakan teras ise Sanat Kütüphanesinin bir ayrıcalığı.

Kütüphanemizde eser aramak için tıklayınız